Vormsi Püha olavi kirik

Kiriku remont

Tulevikku vaadates seisab kogudusel ees tähtis ja vastutusrikas ülesanne. Nimelt ei olnud aastatel 1988-1990 kiriku taastamisel töötanud vabatahtlikel tänapäeva mõistes piisavalt vahendeid, oskusi ega kogemusi, mistõttu nüüd 30 aastat hiljem vajab pühakoda taas põhjalikku remonti. Eriti murettekitav on katuse olukord. Plekkkatuse ühekordsed valtsid on aastatega järgi andnud ja tuulega on katus hakanud väga paljudes kohtades vett läbi laskma, ohustades niimoodi kiriku katuse ja talalae puitkonstruktsioone. Katuse remondiga on kiire, sest aja jooksul niiskusest tekkivad kahjustused suurendavad hilisemate parandustöö mahtu. Viletsas seisus on ka kiriku välisseinte viimistluskihid. Uue välisviimistlusega saab aga tegelema hakata alles pärast katusekatte uuendamist.

Loomulikult ei piisa väikese ja piiratud sissetulekutega koguduse majanduslikest võimalustest kiriku remondi rahastamiseks. Kogudus on taotlenud ja taotleb selleks jätkuvalt abi erinevatest riiklikest programmidest. Samas on kõigi abi ja annetused meie saare pühakoja heaks väga teretulnud.

Vormsi Püha Olavi kiriku remonttöid saate toetada sihtannetusega märkides pangaülekandes saajaks MTÜ Vormsi Püha Olavi Kiriku Fond a/a  EE272200221077146284 Swedbank ja selgituseks annetus.